11.05.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

YAZLIK EV DEKORASYONUNA YENİ BİR BAKIŞ       

YAZLIK EV DEKORASYONUNA YENİ BİR BAKIŞ       

İlkbahar sonuna doğru yazlıklara geçenler ya da evini yaz mevsiminin konseptine göre düzenlemek isteyenler için yazlık ev dekorasyonunda alternatif çözüm yolları mevcuttur.

Öncelikle sizleri bunaltan sıcakların etkisini minimize edecek eşyaların tercihiyle soğutma sistemlerinin sarf edeceği enerji ve elektrik miktarını düşürmek bu çözüm önerilerinin en başında gelmektedir. Az eşya kullanımı da sizi rahatlatacaktır. Mümkün olduğunca sadece bardaklarınızı koymak için kullandığınız salon vitrinlerinden, dizinizi sürekli çarptığınız orta sehpalardan, geniş yer kaplayan ve görünüm itibariyle kabalık duran televizyon ünitelerinden uzak durmanız daha keyifli bir ev ortamı sunacaktır.

Yazlık Ev Dekorasyonunda Renk Tercihi Nasıl Olmalıdır?

İlkbahar aylarının sonuna doğru açık renklerin tercihi mevcut güneş ışınlarını diğer renklere göre daha az absorbe edeceği ve sıcaklığı bünyesine hapsetmeyeceği için kıyafetlerimizde olduğu gibi yazlık ev dekorasyonunda da önemli bir detaydır. Üstelik açık renkli mobilya, ev tekstil ürünleri, halılar, duvar kaplamaları gibi materyaller insan psikolojisi üzerinde koyu renklilere oranla çok daha olumlu sonuçlar vermekte, ruhen de ferahlık sağlamakta ve içinizi açmaktadır. Özellikle duvar kâğıtlarında sarı, turkuaz, mavi ve beyazın ferahlatıcı etkisi olduğu düşünülmekte ve bunların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Mavi ve beyaz tonlarının özellikle tatil beldelerinde ahengi ve muhteşem uyumu insanları dinlendirmekte, yorucu ve sıkıntılı çalışma temposundan kendilerini biran önce uzaklaştırıp bir nefes almak isteyenler için adeta yaşam soluğu niteliğindedir.

Yazlık Ev Dekorasyonunda En Doğru Halı Tercihi Hangisidir?

Yazlık ev dekorasyonunda bir diğer konu yer kaplama türüdür. Halıların yerine daha serin tutacak kilimler, şilteler ya kaydırmaz tabanlı ince halılar tercih edilebilir. Bunların temizlikte hem kolayca silkelenebilir olmaları hem de çamaşır makinesine atılıp temizliğinin sağlanabilmesi çok büyük bir avantajdır.

Yazlık Ev Dekorasyonunda Haşerelere Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir?

Çoğumuzun yaka silktiği sivrisinekler ve böcekler haziran ayından itibaren kendini gösterir. Önlem almazsak tatilimiz damağımızda zevksiz bir tat bırakır. Bundan dolayı ilaçlama yapmak önem arz etmektedir. Aynı zamanda yazlık ev dekorasyonunda kullanılan pencerelerde ve balkon kapılarında sineklik yaptırılması alınacak önlemler arasındadır. Bununla birlikte yatak odalarında cibinlik kullanımı da yazlık ev dekorasyonunda  haşerelerden kurtulmak için uygulanacak alternatif çözüm yöntemlerinden biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ