26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

RENGARENK MOBİLYALARLA RUHUMUZA YAZ GELSİN

RENGARENK MOBİLYALARLA RUHUMUZA YAZ GELSİN

Havaların iyiden iyiye ısınmasıyla nihayet yaz havasını hissetmeye başladık. Ama mühim olan bedenimiz kadar ruhumuzun da yazı yaşaması. Bunun için ilk yapılacak yer yaşadığımız yerin bu havaya bürünmesi. Yani önce mobilyalarımıza yaz gelmeli ki, ruhumuz renklensin.

Hanımlar yazı hissetmeye nevresimlerle başlar. Mutlaka yaz ayları için sakladıkları çiçekli böcekli nevresimleri vardır. Fakat bir de imkanları olup yeni sezondan bir nevresim aldılar mı, işte o zaman keyiflerine diyecek yoktur.
Yazın simgesi malum, çiçekler ve cıvıl cıvıl renkler… Böyle olunca da yazı hissetmek için koltuk kumaşlarında çiçekli böcekli desenleri seçeriz genelde. Ya da aksesuarlarla renklendiririz salonları…

salon_mobilya

Yaz dekorasyonu hakkında ipuçları;

  • Duvar renginizi değiştirin. Yazı yansıtan cıvıl cıvıl renk tonlarıyla hem mobilyalarınız hem eviniz daha ferah bir görüntüye kavuşur.
  • Kışın koltuklarınızda kullandığınız kadife kumaşlar yerine hem ferahlık hem de görsellik için koltuklarınızı keten kumaşlarla giydirebilirsiniz. Ya da en azından çiçekli bir koltuk örtüsü…
  • Yaz çiçeklerini vazonuzda, saksılarda kullanarak mis kokularla evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
  • Yaşam alanımızdaki mobilyalar ruhumuzu yansıtır. Mobilyaları özel temizleyiciler silmeli ve özel yağ ile yağlamalıyız. Böylece hem sağlıklı, hem de dayanıklı olacaklardır.
  • Dekoratif aksesuarla evinizde yaz esintisine kavuşabilirsiniz. Koyu renk zigonlar yerine cam, deniz kabuğu gibi organik malzemeler içeren aksesuarlar kullanabilirsiniz.
  • Bahçe ve balkonlarda fazla vakit geçireceğimiz şu aylarda zamanımızı daha keyifli hale getirmek için aydınlatma ve mobilya düzenlemesi yapabilirsiniz. Mobilyalarınızı açık renk kumaşlarla dekore edebilir, aydınlatmada renkli fenerleri kullanabilirsiniz.
  • Kışın kullandığınız şöminenize ihtiyacınız kalmadı. Şöminenizdeki renkli aydınlatmalarla odanıza renk katabilirsiniz.
  • Renkli perdeleri tercih edin. Perdelerinizde kullanacağınız renkli motifler yaşam alanınıza esenlik kazandıracaktır.
  • Halıları kaldırıp yerlerine kilim atabilirsiniz. Kalın halılar yerine bol renkli kilimlerle yerlerinizi daha aydınlık gösterebilirsiniz.

rengarenk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ