26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

PLASTİK TABAKTAN DUVAR SÜSÜ YAPIMI

PLASTİK TABAKTAN DUVAR SÜSÜ YAPIMI

Duvar süsleri, hemen hemen hepimizin evlerini süsleyen, duvar dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan dekoratif ürünler içerisinde yer alıyor.

Eğlenceli, şık ya da gösterişli duvar süsleri; odanın mobilya ve dekorasyon konseptine göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer siz de genç odaları, çocuk ya da bebek odalarınız için eğlenceli bir şeyler kullanmayı istiyorsanız; kendi duvar süslerinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Üstelik sıradan bir plastik tabaktan bile bir sanat eseri yaratabilir, duvarlarınızı rengarenk bir tasarıma kavuşturabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

Bir ya da birkaç adet kullanılmış plastik tabak

Renkli boyalar ve karton

Makas

Plastik tabaktan yapabileceğiniz duvar süsleri arasında, özellikle duvar süsünü çocuk ya da bebek odalarında kullanmayı planlıyorsanız; balık ya da tavşan sulietleri yer alıyor. Makas yardımıyla plastik tabaklara balık ya da tavşan görünümü verebilirsiniz. Bunun için ise balığın öncelikle ağız kısmını oluşturmanız için plastik tabaktan üçgen şeklinde bir kısmı kesip, atmanız gerekiyor. Aynı şekilde başka bir plastik tabaktan makas yardımıyla kuyruk şekli oluşturabilirsiniz. Ardından iki parçayı bir araya getirerek, parçalı bir duvar süsü elde edebilirsiniz.

Plastik tabağa şekil vererek oluşturabileceğiniz duvar süsleri arasında duvar saatleri de yer alıyor. Duvar saati tasarımında rakamları belirtmek için renkli boyalar kullanabilir, ya da küçük kartonları plastik tabaklara yapıştırdıktan sonra üzerine rakamları yazabilirsiniz.

Hem eğlenmek hem de el becerinizi geliştirmek için plastik tabakları kullanma fikrini değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ