26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

ÖĞRENCİ EVİ İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

ÖĞRENCİ EVİ İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

Öğrenci evleri genel olarak birkaç arkadaşın birlikte yaşadığı fazla sayıda eşyanın bulunmadığı alanlardır. Ancak durumun böyle olması şık olmasının önünde engel oluşturmaz. Öğrenci evi için dekorasyon fikirleri üzerinden çok daha özel alanların oluşmasını sağlayabilirsiniz. İşte öğrenci evlerine hareket kazandıracak birbirinden iddialı bütçe dostu dekorasyon fikirleri:

Duvarları Süsleyerek Dekorasyona Güç Katın

Öğrenci evlerinde boş duvarlar sıkıcı bir görünümün oluşmasına zemin hazırlar. Odalara renk katmak ve dikkat çekici gözükmesini sağlamak için duvarlarda aksesuar kullanmaya çekinmemelisiniz. Duvarları özel anılardan oluşan fotoğraflarla süsleyebilir, çok daha ilgi çekici bir köşe yaratabilirsiniz. Duvarlarınıza ayrıca çeşitli boyutlarda renkli çerçeveler asabilir, duvarları daha enerjik bir hale getirebilirsiniz. Güzel kombinasyonların oluşmasına hız kazandıracak bu çalışma sonrasında duvarların sıkıcı görüntüsü de geride kalmış olacaktır.

Bitkilerle Odalara Tarz Katın

Dekoratif olduğu kadar odaların enerjisini yükseltmek açısından da uygun olacak bitkileri dekorasyonda öncelik yapabilirsiniz. Özellikle son dönemde popülerleşen tavandan asma saksı çeşitleri odalara farklı bir soluk getirilmesine yardımcı oluyor. Bakımı kolay olarak bilinen ev bitkileriyle odalara hem daha zahmetsiz hem de şık dekoratif detaylar eklemiş olacaksınız.

Doğal Işıktan Faydalanın

Öğrenci evleri çoğu zaman ışık bakımından yetersizdir. Doğal ışıktan faydalanabilmek için duvarlarda açık renk boyaları tercih edebilirsiniz. Açık renk boyalar ışığı yansıtma konusunda oldukça başarılı olduğundan, evin eskiye nazaran çok daha aydınlık gözükmesine yol açacaktır. Öte yandan açık renk duvar boyalarının diğer avantajlı noktası ise, küçük yapıya sahip olan odaları daha geniş göstermesidir. Bu bakımdan küçük boyuttaki odaları geniş göstermek için bu hileden yararlanabilirsiniz. İyi bir çalışma ortamının yaratılması açısından beyaz, pastel, bej gibi açık tonlar tavsiye edilir. Konsantrasyonu arttırıcı etkisi bilinen bu renkler verimliliğin bariz bir şekilde yükselmesine aracı olacaktır.

Büyük Kütüphane Modelleri

Koltuğun arkasında yer alacak kütüphane modelleri, odalara şık bir dokunuş eklemeye neden olacak. Salona şık ve modern bir yüz kazandıracak olan kütüphanelerle aynı zamanda eşyalarınızı kolay bir şekilde saklayabilirsiniz. Kütüphanenin raflarını dekoratif vazo modelleri ve bitkilerle süsleyerek, dekorasyonu güçlendirebilirsiniz. Büyük kütüphane modelleri aynı zamanda odaların olduğundan daha geniş gözükmesine neden olacağından bu tarz bir hile yaratmak isteyenlerin öncelik yapması gereken çeşitler arasında bulunmaktadır.

Modern Aydınlatma Ürünleri

Peri aydınlatma ürünleri özellikle genç odaları için revaçta olan ürünler arasında bulunuyor. Uygun fiyatlı ve şık bir dekorasyon ürünü olan peri aydınlatmalarla ortamlara kısa yoldan hareket kazandırmayı düşünebilirsiniz. Yatak başına sabitleyeceğiniz bu ürünü çeşitli aksesuarlarla kombinleyerek hoş bir köşe ortaya çıkarmış olursunuz. Öte yandan bu ürünleri raflar, çerçeveler vs. gibi farklı detaylarda kullanabilir, sıkıcı dekoratif ürünlerin çok daha neşeli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca günümüzün trend akımlarından ilham alarak, dekorasyona küçük detaylar eklemeyi de uygun bulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ