26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

OFİSLERİMİZE MOBİLYA SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

OFİSLERİMİZE MOBİLYA SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Doğru ve başarılı bir ofis dekorasyonu ile hem kendimizi işimize daha çok motive edebileceğimizi, hem de firmamızın sunduğu hizmeti en iyi şekilde yansıtabileceğimizi biliyor muydunuz?

Etkili bir ofis dekorasyonu ile çalışanlarımızda da daha çok çalışma isteği uyandırabilir, işlerine daha yoğun bir şekilde konsantre olmalarını sağlayabiliriz. Ofisimizi ziyaret eden müşterilerimiz üzerinde daha olumlu bir imaj yaratabilmemizin ardında da güçlü bir ofis dekorasyonu yatıyor.

Ofislerimizde kullandığımız mobilyaların şık, estetik ve gösterişli olmaları çoğu zaman ilk tercihimiz olsa da bu 3 önemli altın kural, bazen tek başına yeterli olmayabiliyor. Ofis mobilyaların modern bir görünüme sahip olmasının hem bizi hem de çalışanlarımızı pozitif yönde etkilediği yadsınamaz bir gerçek. Ancak şık ve estetik mobilyalarının aynı zamanda rahat, konforlu ve ergonomik olması da gerekiyor. Rahatsız koltuklarda çalışmak kimin hoşuna gidebilir ki? Bu yüzden tıpkı ev mobilya seçimlerimizde olduğu gibi ofis mobilya seçimlerimizde de önceliğimizi rahatlık ve kaliteden yana kullanmalı ve sadece görsel güzelliğe kanmamalıyız.

Mobilyalarımızı şık, estetik ve aynı zamanda konforlu seçmeyi başarmış olabiliriz. Ancak dikkat etmemiz gereken bir önemli altın kural daha var. O da mobilyalarımızın mesleğimiz ile tamamen uyumlu olması şeklinde… Bir avukatlık bürosunda yer alan ofis mobilyaları ile bir reklam ajansının mobilyaların aynı olmasını beklemek, biraz garip kaçmaz mıydı? Bu yüzden seçtiğiniz mobilyaların da kurum kimliği ile bir bütünlük arz etmesine önem göstermelisiniz. Şayet partiler, organizasyonlar ve konserler düzenleyen bir firma iseniz, mobilyalarınızın da mesleğinizin ruhunu yansıtacak derecede enerjik ve dinamik olmasına özen göstermelisiniz.

Ofislerinize sadece çalışabileceğiniz sıradan bir alan olarak bakıyorsanız, artık bu düşüncenizi tamamen değiştirmenin tam zamanı! Ofislerinize mobilya seçerken, onların sizin ikinci eviniz olduğunu kesinlikle unutmamalısınız!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. zahide aslan dedi ki:

    ofislerinize mobilya seçerken ofisiniz küçük ise açık renk mobilyalar seçilmesi ofisinizin daha ferah bir görünüme kavuşmasınız sağlayacaktır. Daha resmi bir ortam olmasını istiyorsanız ofis mobilyalarınızı koyu renkte seçmelisiniz. Ofisteki çalışma masalarını seçerken ne çok küçük ne de çok büyük masalar seçmemelisiniz. Çok küçük masalar motivasyonu düşürebilmektedir. Çok geniş masalar ise ofisinizi daraltacağı için çokta tercih edilmemelidir.

  2. tuğba yıldırım dedi ki:

    Güzel bir yazı dizisi olmuş bende bir dekorasyoncu olarak ofisinize mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlara değineceğim. Ofis masası seçerken bilgisayar en az iki dosya ve bazı kırtasiye malzemelerinin sığabileceği boyutlarda masa genişliği yeterli olmaktadır. Sandalye seçiminde ise omurga destekli sandalyelerin seçilmesi personelinizin ve sizin bel ve omuz ağrısı çekmesini önleyecektir. Koltuklar koyu renkte seçilmelidir. Ayrıca dolap seçimi de kritik bir öneme sahiptir. Çok fazla belge muhafaza etmek zorundaysanız etrafta görüntü kirliliği oluşmaması için mutlaka çekmeceli ve geniş dolaplalrı seçmeniz sizler için en doğru seçim olacaktır.

BİR YORUM YAZ