12.04.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

ODALARA İHTİŞAM KAZANDIRACAK PERDE MODELLERİ

ODALARA İHTİŞAM KAZANDIRACAK PERDE MODELLERİ

Perde satın almadan önce perdeyi hangi bölümde kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Özellikle kullanım amacınıza bağlı olarak bu alanda daha kolay bir şekilde seçimde bulunabilirsiniz.

Örneğin; iş yerlerinde tercih edilen perde modelleri diğer seçeneklere nazaran çok daha kolay bir şekilde temizlenebilir olmasıyla bilinir. Bunun yanında dayanıklı olmaları diğerlerinden ayrılmasına sebep olan diğer durumlar arasındadır. Evlerde sıklıkla tercih edilen kruvaze perde çeşitleri ilgi çekici görüntüleriyle uzun yılların modalarından biri halindedir. Stor, zebra ve tül perde gibi onlarca farklı seçenek arasından odalarınız için en uygununu bulmak için kısa bir araştırma sürecinden geçmeniz yeterli olacak.

Perde seçimi yaparken odadaki mobilyalardan ilham almanız lazımdır. Seçmiş olduğunuz perdelerin mobilyaların doku ve renklerine uygun olması gerekir. Bunun yanında parkeler açık renkteyse aynı şekilde perdelerde de açık tonları tercih edebilirsiniz. Bir bütünlük sağlamak bakımından bu tarz bir seçim yapmanız yerinde olacaktır. Bazı zamanlarda uyumlu perde seçimi yapmak yanlış sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle odayı detaylı bir şekilde inceleyerek oda için daha doğru gözüken perde modelinde karar kılmayı düşünebilirsiniz.

Perde Modelleri

Perde modelleri konusunda karşınıza pek çok farklı seçenek çıkacaktır. Odalarınız için daha doğru seçimi yapabilmek için dekorasyon analizini sıkı bir şekilde yapmanız gerekir. Odanıza hitap edecek seçeneği keşfetmek için tüm perde modellerini detaylı bir şekilde incelemenizde yarar vardır.

Tül Perdeler

Her evde rahatlıkla görebileceğiniz tül perde çeşitlerini özellikle modern mobilya çeşitleriyle iyi bir şekilde kombin edebilirsiniz. Bu tarz seçenekler genel olarak gündüz vakitlerinde ışığı kesmek için tercih edilmektedir. Tül perdenin fiyatını değiştirecek şeyler ise kalitesi ve uzunluğudur. Ortama bambaşka bir dokunuş ekleyen bu seçenek özellikle tercihini sade ürünlerden yana kullanmak isteyenler için idealdir. Ürünün rengine karar vermek için öncelikli olarak halı ve mobilya renklerini dikkate almanız lazımdır. Bu sayede odanız için en doğru perde kararını daha basit bir şekilde verebilirsiniz.

Kruvaze Perdeler

Kruvaze perde modelleri daha çok salonlarda kullanılan seçenekler arasında bulunuyor. Salon dekorasyonuna daha görkemli bir dokunuş eklemek isteyenlerin tercihi olan bu perde modelleri geniş salonlar için uygundur. Öte yandan bu ürünlerin dezavantajlı noktası ise, diğer modellere nazaran daha zor temizlenmesidir. Bu nedenle perde temizlik işlemlerine gereği kadar özen göstermeyecek kişiler için uygun olmayabilir. Zira temizliğin her aşaması dikkatli bir şekilde titizlikle yapılmalıdır.

Stor Perdeler

Stor perdelerde tıpkı tül perdeler gibi çoğu evde görebileceğiniz seçenekler arasındadır. Çok kolay bir kullanıma sahip olan bu seçenekler bu bakımdan ev hanımlarının ilgisini çekiyor. Eğer perde temizliğini düzenli olarak yapma konusunda sıkıntı yaşayanlar arasında bulunuyorsanız stor perdeler sizin için uygun olabilir. Bu seçeneklerin ön plana çıkan noktası ise minimal oda tasarımlarına çok uygun seçimler arasında bulunmalarıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ