26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

MAKAM ODASI DEKORASYONUNDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN İNCELİKLER

MAKAM ODASI DEKORASYONUNDA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN İNCELİKLER

Büro ve ofis mobilyaları konseptinde yer alan makam odaları, kamuda görev alan valilik, kaymakamlık gibi önemli meslekleri sürdüren kişilerin ofislerine verilen isim olarak karşımıza çıkıyor.

Görevleri bu kadar kutsal olan yüksek makamdaki kişilerin, ofis dekorasyonlarının da sıradan olmasını bekleyemeyiz. Bu yüzden makam odanızı, mesleğinizi en güzel şekilde ifade edebilecek bir tarzda dekore etmeniz gerekiyor. Size ve duruşunuza yakışan, rahat ve aynı zamanda konforlu makam odalarınızı dekore ederken, sadece kendi rahatlığınızı değil, misafir ettiğiniz kişilerin de konforunu düşünerek, makam odalarınız için doğru mobilya ve aksesuar seçiminde bulunmalısınız.

Makam odanızı dekora ederken, mobilyadan aksesuar ayrıntılarına kadar her konuda seçici ve titiz davranmalı, odanızın hem sizi hem de mesleğinizi temsil ettiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Makam masanızı, pencereniz sizin solunuzda olacak şekilde konumlandırmalı, sırtınızın da duvara dönük olduğundan emin olmalısınız. Makam koltuğunuzun deriden imal edilmiş olmasının, saygınlığınızın da bir parçası olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Makam odanızda oturma düzenizi de protokol çerçevesinde düzenlemeniz gerekiyor. Odanızın içinde lavabo ve dinlenme odasının yer alması, dinlenme saatlerinde izleyebileceğiniz ve haberleri takip edebileceğiniz bir plazma televizyonun duvarda bulunması; makam odanızın olmazsa olmazları içerisinde sayılabilir. Makam odalarınızda kullandığınız mobilyaları, açık bej ya da kahverengi tonlarında tercih ederek, resmiyete vurgu yapabilirsiniz.

Makam odalarında aydınlatmanın da önemli bir husus olduğunu söyleyebiliriz. Işığı arkanıza ve solunuza gelecek şekilde koltuk ve masanızı yerleştirmeli, tek bakışla odanın tamamını kontrol edebilmeli, gereksiz ve abartı aksesuar seçimlerinden kesinlikle kaçınmalısınız. Mesleğinize dair makam sertifika ve fotoğraflarını da duvara asarak, makam odalarınızı tam da olması gerektiği gibi dekore edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ