26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

KOLTUK TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

KOLTUK TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

Koltuk temizleme yöntemleri başlıklı bu yazımızda bin bir titizlikle aldığınız koltuklarınızı nasıl temizlemeniz gerektiğini aktaracağız…

Evinizin dekorasyonunda oldukça büyük öneme sahip olan koltukların dizaynı kadar temizlenmesi de büyük bir önem arz etmektedir. İşte bu amaçtan yola çıkarak dekorasyoncular.com olarak siz değerli okurlarımıza faydalı bir yazı hazırlama ihtiyacı hissettik.

Koltuklarınızın nasıl temizlenmesi gerektiğini aktaracağımız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı ve bu önerilerimiz doğrultusunda koltuklarınızı temizlemenizi önemle tavsiye etmekteyiz…

1 – Koltuğun kumaşına ve dokusuna uygun deterjan seçilmelidir

temizlik

Koltuğunuzun temizlemesini silerek yapmayı düşünüyorsanız mutlaka deterjan seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Gelişi güzel deterjan seçimi koltuklarınızın çok kısa bir sürede deforme olmasına neden olmaktadır.

2 – Koltukları gelişi güzel silmeyin

koltuk_temizleme

Bir kovaya doldurduğunuz suyun içerisine uygun bulduğunuz deterjanı bir takım ölçüleri göz önüne alarak boşaltın. Daha sonra yukarıda aşağıya doğru koltuklarınızı hızlı ve bastırarak silin. Bu kirin hemencecik çıkmasını sağlayacaktır.

3 – Koltuğun fazla su çekmemesine dikkat edin

koltuk_temizliği

Silme işlemlerini tamamladıktan sonra duru su ile tekrar koltuğunuzu silin fakat burada suyun koltuğa oldukça fazla sinmemesine dikkat etmelisiniz aksi takdirde koltuğunuzun deforme olmasına neden olabilirsiniz.

4 – Çıkmayan lekelere leke sökücü

tekli_koltuk
Çıkmayan lekelerinizi kolay bir şekilde çıkarmak için koltuk takımlarınızın kumaşına uygun leke sökücüleri kullanabilirsiniz.

5 – Deri koltukta nemli bez

deri_koltuk

Deri koltuklarınızı nemli bez dışında başka hiçbir şeyle silmeyin. Nemli bez deri koltuklarınızın deforme olmasını onlar. Kullanılan temizlik malzemesi direkt deri kumaşa temas etmemelidir. Beze temizlik malzemesi döküldükten sonra temizleme işlemlerine başlanmalıdır. Derinin tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır aksi takdirde ıslak deri zamanla çatlayacaktır.

6 – Kadife koltukta dikkat etmeniz gerekenler

koltuk temizleme
Kadife koltuğun uzun ömürlü olunması isteniyorsa mutlaka güneş ışığından muhafaza edilmelidir. Koltuk temizlenirken çamaşır suyu kullanmayın. Bu tür koltukları temizlerken saf sabun ve ıslak bez ile silme işlemini yapın. Elektrikli süpürge ile kadife koltuklarınızı temizliğini yapabilirsiniz.

Koltuk temizlemede bu 6 maddeye uyarsanız koltuklarınızın daha uzun ömürlü bir yapıya kavuşmasını sağlayabilir, hijyen açısından da rahat bir nefes alırsınız…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ