26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

ESKİ AYAKKABI VE ÇİZMELERDEN ÇİÇEKLİK VE SAKSI YAPIMI

ESKİ AYAKKABI VE ÇİZMELERDEN ÇİÇEKLİK VE SAKSI YAPIMI

Eski ayakkabı, bot ya da çizmelerinizi giymiyor ve onlardan kurtulmayı planlıyorsanız, bot ve çizmelerinizi çöpe atmadan en iyi şekilde değerlendirmeye ne dersiniz?

Evinizde ya da bahçenizde dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz eski ayakkabılarınızı en fonksiyonel şekilde kullanmanın bir yolu da onlardan saksı yapmak! ‘Evet’, yanlış duymadınız. Avrupa ülkelerinde özellikle evlerin bahçelerinde saksı olarak kullanılan çizme, bot hatta stiletto ayakkabılar ile karşılaşmanız mümkün. Ülkemizde de takip edilen bu trendi daha önce duymadıysanız, en kısa süre içerisinde bu trendi uygulamaya başlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İhtiyaç duyduğunuz malzemeler:

  • Bir ya birkaç adet bot, çizme ya da stiletto
  • Saksının yani çizmelerin içine koymak için birkaç avuç toprak
  • Gerçek ya da yapay çiçek

Eski ayakkabı ve çizmelerinizi, yapay çiçekler ile süsleyebileceğiniz gibi gerçek çiçekler ile de süsleyebilirsiniz. Şayet gerçek çiçek ve toprak kullanmayı düşünüyorsanız, ayakkabılarınızın alt kısmından hafif birer delik açmanızı tavsiye ediyoruz. Tabii ki delik açmanız için ayakkabılarınızı bahçede kullanmanız gerekiyor. Evde kullanacağınız saksıları da yapay çiçekler ile dekore edebilirsiniz.

Dilerseniz eskiyen bot ve çizmelerinizi, renkli boyalar ile boyayarak daha güzel bir görünüme de kavuşturabilirsiniz. Hayal gücünüzü zorlayan bu tavsiyemizi, dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle bahçelerinizde rengarenk duran bot ve çizmeler ile kendinizi daha enerjik hissedebilir ve bahçenizin daha estetik görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Botlarınızı taşlarla ya da kumaşlarla da süsleyebilir, daha eğlenceli tasarımlar yaratabilirsiniz. Evlerinizde çizmeleri zeminde kullanabileceğiniz gibi kısa botlarınızı vitrinde kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ