12.04.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

DUVAR DEYİP GEÇMEYİN! DEKORASYONDAKİ YERİ BAŞKA

DUVAR DEYİP GEÇMEYİN! DEKORASYONDAKİ YERİ BAŞKA

Dekoratif raf düzenlemeleri sadece evi süslemek için değil eşyalarınmızı, aksesuarlarımızı yerleştirip daha derli toplu bir salon dekorasyonu yapabilmeniz açısından da önemli. Duvar rafları kullanarak kitaplarımız, özel koleksiyonumuz ya da sevdiğiniz aksesuarlarımız için salonda yer açabilir ve bunu yaparken kendi tarzımızı odaya yansıtabiliriz.

Raflar ayaklı mobilyalardan daha az yer kaplar. Raflar sayesinde duvar köşelerini değerlendirebilirsiniz. Düz raflarla kendi tarzınıza uygun pek çok farklı tasarım yapabilirsiniz. Öte yandan duvarda sanat eseri gibi görünen ilginç ürünlerle salona farklılık da katabilirsiniz. Raflar sayesinde salonunuzda ekstra yer açılır ve salona daha çok eşya ve aksesuar yerleştirebilirsiniz. Duvara raf çakmak son derece kolaydır. Raflar diğer pek çok mobilyaya göre oldukça ucuz ürünlerdir.

duvar

Raf malzemeleri

Piyasada ahşap, sunta, MDF,  kontrplak, ferforje, cam, alüminyum gibi pek çok farklı malzemeden imal edilen raflar bulunmakta. Salondaki mobilyalarla uyumlu, tarzınızı yansıtan bir raf malzemesi seçmeye özen gösterebilirsiniz. Rafa ne yerleştirileceği de önemlidir. Ağır objeler koyulacaksa, örneğin rafa kalın kitaplar dizecekseniz, sağlam ve ağırlık kaldıracak bir malzeme kullanılmalıdır. Tahta malzemeleri en sağlam olandan başlayarak dayanıklılık sırasına dizdiğimizde şu sonuç çıkar:

duvar_kitaplık

Salonda raflar nasıl kullanılır?

Salonda duvar nişleri varsa, bu boşluklar raflarla değerlendirilebilir. Kase, resim, vazo benzeri aksesuarlarınızı dizebilirsiniz. Kütüphane, kitaplık, CD’lik veya DVD’lik olarak raflardan yararlanabilirsiniz. Televizyon ünitesi satın almak yerine, televizyon çevresine yerleştirilecek raflarla, çok daha ucuza kendi TV ünitenizi oluşturabilirsiniz. Koyu renk duvarlarda açık renk raflar ya da salondaki aksesuarların renginde, renkli raflar dekoratif olarak salonu zenginleştirir. Şömine, televizyon, kanepe gibi salonun odak noktalarının yer aldığı duvarlar, raf düzenlemeleri için elverişlidir. Küçük yemek odalarında gümüşlük, büfe ve hatta konsol gibi yer kaplayacak mobilyalar yerine raf sistemleri değerlendirilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ