29.11.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

COTTAGE TARZI EV DEKORASYONU

COTTAGE TARZI EV DEKORASYONU

İngilizcede kır evi anlamına gelen ‘cottage’ kelimesi; dekorasyon dilinde evlerde sadeliği, yalınlığı ve doğallığı ifade eden bir terim olarak kullanılıyor.

Cottage tarzı ev dekorasyonunda sık sık doğadan esintiler yer alırken, kullanılan tüm örtü, çarşaf vb. tekstil ürünlerinin de doğal ve sağlıklı malzemelerden imal edilmesine özen gösteriliyor. Sizler de ev dekorasyonunuzun hem sade hem şık hem de doğal olmasını istiyorsanız; Avrupa’da daha çok bahçeli kır evlerinde tercih edilen cottage tarzının modern halini yansıtan ürünleri, evlerinizde kullanabilirsiniz.

Cottage tarzında samimiyet ön planda olduğu için beyaz ve krem renklerin yoğun olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra koton ve keten nevresim takımları, örtüler ve renkli yastıklar da cottage tarzının önemli bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Mutfak tekstilinde de aynı tarzı yakalamak için pastel ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz birbirlerine oldukça yakın olan country ve cottage stilini de birlikte harmanlayabilir, evlerinizi masalsı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Son zamanlarda her alanda yoğun talep gören ‘Organik ürün’ modasının ev dekorasyonunda karşılığı olarak kabul edilen Cottage tarzı ev dekorasyonunda organik keten ürünleri tercih etmeniz, hem sizin hem de çocuklarınızın daha hijyenik ve sağlıklı koşullarda yaşaması anlamına da geliyor.

Koltuk takımlarınızı, evlerinizdeki tüm sandalyeleri renkli ve sıcak örtüler ile de kaplayabilir böylelikle eşyalarınızı yenilemek zorunda kalmadan Cottage modasını evlerinize uyarlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ