26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

ÇAKIL TAŞLARINDAN FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ YAPIMI

ÇAKIL TAŞLARINDAN FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ YAPIMI

Sevdiklerimizle çekilmiş fotoğraflardan daha anlamlı hangi dekoratif süs olabilir ki?

Duvarlarda kullandığımız ya da vitrinlerde yer verdiğimiz fotoğraf çerçeveleri, hem güzel görünmeleri hem de sevdiklerimizin fotoğraflarını içermeleri sebebiyle ayrı bir önem taşıyor. Çoğumuzun evlerinde duvarlarında ya da vitrinlerinde sevdiklerinin fotoğraflarını barındıran fotoğraf çerçeveleri yer alıyor. Eğer sevdiklerinize onlarla birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızı armağan etmeyi düşünüyorsanız, öncelikle fotoğraf çerçevesini kendiniz süslemeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle onlara daha anlamlı daha özel bir hediye armağan edebilirsiniz. Üstelik fotoğraf çerçevelerini, temel birkaç adımı takip ederek kolaylıkla süsleyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • 1 adet büyük ya da küçük ahşap fotoğraf çerçevesi
  • Çakıl taşları
  • Yapıştırıcı
  • Boya

Şayet fotoğraf çerçevenizin kullandığınız çakıl taşları ile daha uyumlu olmasını istiyorsanız; tasarımınıza fotoğraf çerçevenizi boyayarak başlayabilirsiniz. Dikdörtgen, yuvarlak ya da kare şeklinde çerçeveye çakıl taşlarını belirli bir düzen dahilinde sıralayarak, tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf çerçevenizin dört köşesinde çakıllar yardımıyla kalp, yıldız vb. şekiller de oluşturabilirsiniz. Ardından fotoğraf çerçevesinin iç kısmına sizin, sevdiğiniz kişinin ya da ailenizin fotoğrafını koymak kalıyor. Bu çerçeveyi dilerseniz duvarlarınızda dilerseniz de vitrininiz ya da ofisinizde masa üzerinde kullanabilirsiniz.

Fotoğraf çerçevesi süslemede dilerseniz rengarenk düğmeleri kullanabileceğiniz gibi tığ işi fotoğraf çerçeveleri de tasarlayabilirsiniz. Bunun dışında el örgüsü fotoğraf çerçeveleri de bayanların en çok ilgi gösterdikleri modeller içerisinde yer alıyor diyebiliriz. Gönül vererek ve istekle hazırladığınız tüm dekorasyon parçalarının birbirinden güzel olacağına inanıyor ve tüm el yapımı çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ