12.04.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

BANYODA FARKLILIK YARATACAK DEKORASYON FİKİRLERİ

BANYODA FARKLILIK YARATACAK DEKORASYON FİKİRLERİ

Banyo, evin en fazla kullanılan yerlerinden biri olarak bilinir. Durumun bu şekilde olması ise banyo dekorasyonuna daha fazla kafa yorulması gerektiğini işaret etmektedir. Ufak banyoları bile daha kullanışlı hale getirecek aşağıdaki dekorasyon tüyoları ile evin bu bölümünü göz dolduran bir hale çekebilirsiniz.

İşte daha kullanışlı ve gösterişli banyolar oluşturmak için dikkate almanız gereken o püf noktalar:

Daha Büyük Banyolar İçin Cam Duşakabin

Cam duşakabin modelleri son zamanlarda popülaritesini hızla yükseltmeye devam ediyor. Banyolara renk katan bu duşakabinler hem daha modern, hem de daha şık gözükmesiyle yoğun bir ilgi alıyor. Bu modellerin avantajlı noktası diğer duşakabinlere nazaran daha uzun ömürlü olmasıdır. Öte yandan tek bir dokunuşla banyoları zahmetsiz bir şekilde modern alanlar haline getirebilirler. Özetle banyolara hoş bir detay eklemeye neden olacak bu seçenekle dekorasyonun ilk adımına iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız.  

Yılın Modası: Vintage

Son dönemlerin dekorasyon trendlerinden biri olan vintage rüzgarı banyolarda da hissedilmeye devam ediyor. Özgün tasarımlardan hoşlananların mutlaka incelemesi gereken vintage banyo dolapları iddialı bir tasarım arayanların memnun kalacağı seçenekler arasında bulunuyor. Eğer büyük bir banyonuz bulunuyorsa banyodaki tüm malzemeleri saklamak için kapaklı vintage dolaplarını öncelik yapabilirsiniz. Bu dolaplar sayesinde banyoda bolca saklama alanı bulacak, hem de eskiye nazaran çok daha iddialı bir köşeye sahip olacaksınız.

Banyo İçin Doğru Renk Seçimleri

Banyonuzda iddialı renkleri tercih etmekten çekinmemelisiniz. Özellikle yeni bir güne başlama sırasında banyonun enerjinizi yükseltmenizi isterseniz mümkün olduğunca canlı renk tonlarına sahip olan mobilyaları araştırmaya başlamalısınız. Banyo için en ideal renkler arasında pastel renkler, yeşil, mavi, turuncu gibi çeşitli canlı renkler yer almaktadır. Banyonuzun daha büyük olduğu algısını yaratmak isterseniz, açık renklere sahip olan banyo dolaplarını tercih etmeniz gerekir. Bu mobilyalar üzerinden banyoyu çok daha geniş gösterebilirsiniz.

Banyo İçin Uygun Seramik Seçimi

Banyo dekorasyonu sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birinin de seramikler olduğu bilinen durumlar arasındadır. İster duvarda, isterseniz de zeminde kullanabileceğiniz seramik çeşitleri ortamın hareketlendirilmesine yardımcı olur. Bütün banyoda belirli bir seramik türünü tercih edebileceğiniz gibi, banyonun belirli bir kısmında da aynı seramiği tercih etmeyi uygun bulabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise, banyonun genel konseptine sadık kalmaktır. Yarattığınız konsepte uygun olarak bir seramik modeli seçtiğinizde tasarımı en uygun şekilde tamamlamış olursunuz. Bu bakımdan seçtiğiniz mobilya türü neyse (vintage, Retro vs. gibi) mobilya türlerine yakışacak türden seramik çeşitlerini bu dönemde öncelik hale getirmeniz uygun olacaktır.

Banyolara Canlı Bir Dokunuş

Son olarak banyo dekorasyonu için sarmaşık türündeki bitkileri tercih edebilirsiniz. Banyoya hoş bir dokunuş ekleyecek olan bu tarz bitkiler güne çok daha enerjik bir şekilde başlamanız açısından birebir olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ