26.09.2021 - Dekorasyon fikirleri, haberleri, firmaları ve trendleri

AHŞAP YÜZEYLERDE DEKORATİF GÖRÜNÜMLER

AHŞAP YÜZEYLERDE DEKORATİF GÖRÜNÜMLER

Poliüretan esaslı tek komponentli vernik olan Hy-Tech Wood Protective’in elastikiyet ve aderansı son derece yüksek. Çizilmeye karşı dayanıklı olan ürün, ahşap yüzeyleri korumak ve dekoratif bir görünüm kazandırmak maksadıyla uygulanıyor.

Ürünün UV ışınlarına karşı direnci oldukça yüksek ve uygulaması son derece kolay. Solvent-PU Tiner ile çözülebilen şeffaf özellikteki Wood Protective, UV direnci, fiziksel ve kimyasal dayanıklılık istenilen ahşap veya poliüretan yüzeylerde kolayca uygulanabiliyor.

Yüzey hazırlığı sırasında, yüzeydeki toz, kir ve yağın temizlenmesi gerekiyor. Ahşaptaki uygun nem oranları; çam ağacı için %15, meşe, gürgen, dişbudak gibi ağaçlarda ise maksimum %12. Gerektiği durumlarda zımpara yapılıyor.

Uygulama esnasında hava ve yüzey ısısının 5°C ile 30°C arasında olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bağıl nem değerleri de sıcaklık kadar önemli. Ürün, fırça, rulo, havalı veya havasız püskürtme yoluyla uygulanabiliyor.

20°C ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1-2 saat, dokunma kuruması 4 saat, tam kuruma ise 24 saat sürüyor. Fırında kurutma yapılacaksa 80°C’de 30 dakika fırınlanması yeterli.

İki katta, yüzeye bağlı olarak 1 kg ile 2-3 m² alan boyanabiliyor. (80 mikron kuru film kalınlığı baz alınarak hesaplanmış) HY-TECH ürünleri, NASA, Federal Emergency Management Agency, Federal Aviation Administration, Energy Star, United States NAVY ve US Army Corps. of Engineers tarafından onaylıdır ve kalite belgelerine sahiptir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ